Odpieniacz DIY by Pavilon

sprzęt własnego wykonania

Moderatorzy: chemik83, azja-83

Odpieniacz DIY by Pavilon

Postprzez Pavilon » 06 Gru 2009, 17:51

Witam!

Postanowiłem zrobić odpieniacz z strzykawek coś na wzór jak zrobił użytkownik na NR... Tyle, że trochę przerobiony chyba na lepsze :D

Więc tak potrzebujemy:

strzykawki
3x100ml
3x60ml
1xstrzykawka 10ml
1x kubek na mocz
silikon akwarystyczny
kostka lipowa

Na początek bierzemy 3 strzykawki 100ml i ucinamy każdej te denko z dzyndzlem na igłę (najlepiej ciąć brzeszczotem) potem ucinamy w dwóch z drugiej strony te "uszy" aby było wszystko równe.

Strzykawkę 10ml obcinamy około wartości 5 na podziałce, jednocześnie wycinając stosowny otwór w dnie pojemnika na mocz... I wklejamy tak aby uszy strzykawki 10ml były na zewnątrz pojemnika..

Bierzemy poucinaną z obu stron strzykawkę 100ml i przyklejamy do dna pojemnika, i do strzykawki następne dwie kończąc tą która ma "uszy"

Gdy już mam kolumnę z pojemnika i trzech strzykawek bierzemy strzykawki 50ml. Jedną ucinamy przy wartości 20ml i ucinamy "uszy" tak jak w strzykawkach 100ml i też aby jedna 50ml miała "uszy" i w tej ostatniej wycinamy trójkąty tak jak to widać na fotkach.
Kleimy je razem i ostatnia oczywiście ma mieć "uszy" Jak już wszystko wyschnie to wkładamy kolumnę z strzykawek 50ml do 100ml i kleimy je nanosząc silikon na "uszy"
W pokrywie pojemnika robimy dwie dziurki.
Oraz aby nie opróżniać co dwa dni pojemnika ja zrobiłem dziurkę w pojemniku i poprowadziłem wężyk do butelki 2l która jest w szafce pod akwa.

foto: Widać wywalony syf (pół kubka w niecałe 20h)
Image
Image
Image
Image
Ostatnio zmieniony 07 Gru 2009, 17:48 przez Pavilon, łącznie zmieniany 1 raz
Pavilon
POCZĄTKUJĄCY

Miejscowość: Jejkowice obok Rybnika
Blog: Wyświetl wpis (0)
Gadu-gadu:: 0

Postprzez Spajdi » 06 Gru 2009, 18:41

Spoko wygląda na to, że fajnie pieni i dobry patent z wężykiem, odpieniacz klasa :wink:
[216l] 60x60x60
Spajdi
NOWY AKWARYSTA

Blog: Wyświetl wpis (0)

Wróć do DIY

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość