Pytanie

Moderatorzy: chemik83, azja-83

Postprzez Yrr » 21 Sty 2008, 07:58

W kałużach to one dogorywają lub czekają na normalne warunki. W takiej kałuży ryba przebywa maksymalnie kilka-kilkanaście dni, nie całe życie.

Człowiek też przeżyje w klatce metr na metr, ale czy aby na pewno jest stworzony do takiego życia i chciał by w tej klacie spędzić całe życie ?

Skoro skazujemy ryby na wieczne więzienie niech będą w nim jak najlepsze warunki. Ciasnota, brak miejsca do pływania, przerybienie - nie zabiją rybek z dnia na dzień, ale na pewno powodują podwyższony poziom stresu, skracają życie i wpływają na ogólną kondycję mieszkańców naszych baniaków.
--------------------
Moja kropla wód azjatyckich
Awatar użytkownika
Yrr

Miejscowość: Rybnik
Blog: Wyświetl wpis (0)

Postprzez AlbinMarcin » 02 Maj 2008, 10:28

TO moja pierwsza wypowiedź po rejestracji :
CO do pytań
1. z jakimi rybkami moga zyc skalary tak co by ich nie zjadly
2. jakies informacje jak mam urzadzic akwarium pod wyzej wymienione rybki
3. czy pielegnica papuzia moze zyc razem z skalarami

Odp 1 Ja trzymałem skalary chyba już z każdą rybą jaka nie obgryza ogonów Osobiście nie polecam trzymania ich z żyworodnymi a to tylko dla tego że łatwiej łapią choroby i mogą zarazić pięknego dużego skalara, chodź jeśli nie ma przerybienia skalar jest łągodny dla gubika jak i neona agresja i chęć zjedzenia przejawia się podczas przerybienia i braku miejsca terytorialnego jak i głodu :) .
Ja proponuje trzymać skalary , gurami i coś na glony kosiarkę lub bocje coś szybkiego moze być danio ja mam nawet buszowca afrykańskiego ale jest to ryba agresywna i trzeba się liczyć ze zje jakąś rybe chodz u mnie jest najmniejszą z ryb i żyje w zgodzie .

Odp2 proponuje tak jak koledzy nurzańcejak i anubis, ECHINODORUS, Egeria Densa, Wgłebka

odp3 pielegnica papuzia nie powinna żyć z skalarami ja osobiście nie polecał bym nawet zadnych kakadu są to ryby ruchliwe a skalar stoi i patrzy chodź dzięki temu pokasuje swe kolory wdzięk i klase .

Co do pytania o akwa 18l to jeśli bedziesz miał tam mało rybek to do ozdoby i bez tlenu mozna trzymać nawet gubiki
mam znajomego co bez grzałki i filtra trzymał tak pare gubików o pięknych kolorach wraz z mchem jawajski i nic sie nie chało były zdrowe i żyły w temp. 20-22. Również mozna trzymać 2 welony lub bojownika po co ma żyć w kuli jak moze w dość większym akwa i nie jest okrągłe a kształt też ma znaczenie na psychike ryb i innych zwierząt

TO moja sugestia odnośnie pytań . Większość to moje własne doświadczenia dlatego wrto żucić na to okiem POZDRAWIAM
AlbinMarcin

Postprzez Lendziu » 02 Maj 2008, 16:17

Temat odświeżony, ale co do WELONÓW TO STANOWCZE NIE... welony powinny mieć miejsce do pływania, a w 18l to się nawet nie obróci.
Wg mnie akwarium dla welonów powinno mieć przynajmniej 100l, 2-3 sztuki optimum.

Pozdrawiam.
Lendziu
Awatar użytkownika
Lendziu
DOŚWIADCZONY AKWARYSTA

Postprzez AlbinMarcin » 02 Maj 2008, 19:02

jak bym miał 100L to bym tam welonów nie trzymał :) fajna rybka ale są lepsze . ludzie po 2 welonki w kuli trzymają która ma 5l to w porównaniu z tym to mają raj. Osobiście nie lubię pustego akwarium a 100l to przesada Chyba ze kolega lubi akwaria roślinne co mnie cieszy ale welony by troszecze zniszczyły roślinki :P. Jestem otwarty na propozycje ale sam osobiście 2 welony bym trzymał w 18l niż w 100l jeśli ryba jest mała stanowczo dla 2 sztuk starczy by im było raźniej.

Dodane po 8 minutach:

Kolega Lendziu
NOWY AKWARYSTA

Fajne foto z akwa. jeśli to twoje to fajne ale dodaj wiecęj roślin i kup więcej neonów, rodostomus lub innych małych rybek (kardynałki małe tanie fajne ) to bedzie super

POZDRO
AlbinMarcin

Postprzez azja-83 » 02 Maj 2008, 20:17

A ja powiem tak ,ja mam skalarka w 68l tylko jednak ten zbiorniczek jest troche za mały jak na skalara ale rybcia jest już długi czas i nie widziałem żeby zatakowała jakąs inną rybe , spotkałem sie z teoria na temat skalarów że powinny byc dodawane do baniaków jako ostatnie , jednak u mnie się nie sprawdza bo czy ja wrzuce jako pierwszą czy ostatnią to i tak nie atakuje,oprucz tego pływają 2 guraminy , 2 kiryski i 2 mieczyki ,

Co do Pielęgnic ,to daj sobie spokój , chyba że jakąś ramirezke wrzucisz z tym skalarem to ok ,ale żadnej papuziej tam nie wrzucaj bo skalara prędzej czy pużniej wyłowisz martwego .
Niestety Większośc pielęgnic jest agresywnych i nie da rady trzymać ich z rybami łagodnymi.

Co do baniaka to jednak radził bym większy niz mój i pamietaj o tym że jeżeli chcesz trzymać skalary to wybierz wysoki zbiornik tak około 45-50 cm dlatego że płetwy sklara są większe niż on sam :wink: , w niskich baniakach on będzie bardziej beczkowaty , a powinien mieć okazałe płetwy , Skalar ma jednak budowe dyskowca i te 50 cm wysokości powinien mieć .
Poszukaj na wikipedii tam pownieneś znaleźć jakis opis tej rybki
7.12.2008 - 300L słonej wody ruszyło :)
Awatar użytkownika
azja-83
Site Admin

Obrazki: 17
Miejscowość: Racibórz
Blog: Wyświetl wpis (2)
tlen: azja-83
Gadu-gadu:: 3928001

Postprzez przechyl » 02 Maj 2008, 21:56

A u mnie po wyjezdzie wiadomo akwariumk opiekowala sie zonka i zostal team tylko jeden samiec pielegnicy zielonej(severum)skunbany jest wielkosci karpia,zona mowila ze strasznie nerwowy jak sie podchodzi do akwarium to tak wali pyskiem w szklo ze malo co nie rozwalik.JAk wroce chyba skonczy mna patelni w najlepszym razie sprzeadmhehehe
przechyl
DOŚWIADCZONY AKWARYSTA

Poprzednia

Wróć do Nasze ryby

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości